۵ فروردین ۱۳۹۹
کد : 368

» عنوان : جزوه آموزشی نرم افزار SAP 2000

تهیه کننده : دکتر محمد پور

تعداد صفحات : ۱۱۹

مقدمه :

آموزش نرم افزار SAP (سپ) در طراحی و آنالیز سازه به کار گرفته می شود و دانشجویان و مهندسان عمران و رشته‌ های مرتبط با آن، حتی برای یک بار هم که شده با این نرم ‌افزار قدرتمند کار کرده ‌اند و دیگر نیاز به معرفی بیشتر ندارد. نرم‌افزار SAP با داشتن فضایی گرافیکی و ارتباط مناسب با کاربر، از جمله نرم افزارهای محبوب در تحلیل ها و طراحی های مهندسی است. یادگیری این نرم ‌افزار طراحی سازه ها بسیار سریع می باشد و به زمان طولانی نیازی نخواهید داشت.

نرم افزار ۲۰۰۰ SAP  یکی از برنامه های قدرتمند ارائه شده توسط شرکت CSI بوده و قادر است هر نوع سازه ای را تحلیل و طراحی کند. در این برنامه امکان مدل سازی المان های سازه‌ای SHELL و FRAME شامل تیر ستون، خرپا و رفتار غشایی و پوسته‌ای و المان های غیرخطی وجود دارد. در پروژه های مربوط به مقاوم سازی و یا پژوهش های لرزه ای با مدلسازی المان های غیرخطی همچون میراگرها و جداسازهای لرزه ای و تعریف مفاصل پلاستیک  مطابق با ضوابط آیین نامه ای در این نرم افزار می توان نتایج مربوط به تحلیل غیر خطی را استخراج و رفتار سازه را در این مرحله پیش بینی کرد.

این نرم‌افزار تمامی نیازهای لازم برای طراح را یکجا فراهم آورده‌است و در ساخت سازه‌ها از این نرم‌افزار به‌طور عملی استفاده می‌شود. یادگیری این نرم‌افزار بسیار سریع است و به زمان طولانی برای یادگیری نیازی نیست.در این برنامه برای طراحان پل نیز امکانات ویژه‌ای در نظر گرفته شده‌است. برنامه SAP آخرین و قوی‌ترین نسل از سری برنامه تحلیل سازه‌ها می‌باشد.

در این PDF آموزشی عزیزان با صفر تا صد نرم افزار آموزشی SAP  آشنا می شوید و میتوانید با بهره گیری از آن در پروژه های خود استفاده بفرمایید.

 

نظرات
One thought on “جزوه آموزشی نرم افزار SAP 2000”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

آمار

  • 0
  • 188
  • 2,234
  • 9,171
  • 49,245