آموزش گام به گام مدلسازی دیوار حائل در نرم افزار SAP2000

 

در این فرصت قصد داریم نحوه مدلسازی دیوار حائل در نرم افزار SAP را بصورت گام به گام آموزش دهیم . با توجه به اینکه مطالب آموزشی کاربردی در زمینه نرم افزار SAP اندک است امیدوارم که این بحث مورد توجه قرار بگیرد و برای همگی مفید باشد این بحث کاملا آموزشی و بصورت گام به گام قابل ارائه است پس اگر اعداد و ارقام موجود در این فایل با واقعیت متناقض وجود داشته باشد فرضی بوده اند .نرم افزار SAP2000, برنامه SAP آخرین و قوی ترین نسل از سری برنامه تحلیل سازه‌ها می‌باشد.فایل مورد نظر با فرمت PDF در ۲۷ صفحه برای دانلود عزیزان قرار داده شد.

تعریف مسئله
فرض می کنیم قرار است دیوار حائلی با مشخصات زیر مدل کنیم دیوار حائل بتنی به ضخامت ۵۰ سانتی متر و عرض ۴ متر و ارتفاع ۱۵ متر که بر روی فنداسیون به ابعاد ۶*۸ متر وضخامت ۱ متر قرار دارد در ادامه مراحل مدلسازی در نرم افزار SAP 2000 آورده خواهد شد کلیات در این زمینه مرحله به مرحله به صورت نمایشی از نرم افزار آورده می شود تا مدلسازی این نوع سازه در نرم افزار SAP 2000 سهل گردد .

شروع مدلسازی

اولین مرحله در رابطه با تنظیمات خطوط شبکه می باشد که بر طبق صورت مسئله و ابعاد مورد نظر برای این مسئله صورت گرفته است.
فقط توجه داشته باشید که مراحلی که شماره گذاری شده را به ترتیب انجام دهید.

بعد از باز کردن نرم افزار ۲۰۰۰ SAP به منوی File رفته و گزینه New Model را انتخاب کنید این گزینه بر روی نوار ابزار بالای صفحه وجود دارد.
در پنجره ای که باز می شود ابتدا واحد را بر حسب kg.m قرار دهید و سپس Grid Only رانتخاب کنید (بر روی آن کلیک کنید )

بعد از انجام مراحل پنجره جدیدی باز می شود ( پنجره Quick Grid Lines ) تنظیمات مربوط به این پنجره را مطابق شکل انجام دهید .

 

 

مطلب مرتبط
نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

آمار

  • 0
  • 24
  • 3,197
  • 10,519
  • 33,273