عنوان : جزوه آموزشی طراحی پی در سیف – SAFE

تهیه کننده : حامد احمدی

در این جزوه به نحوه طراحی پی بصورت جداگانه پرداخته شده و راهنمای بسیار خوبی برای عزیزان جهت آشنایی با روند طراحی پی ها در نرم افزار سیف میباشد.

در سال های گذشته ، به منظور طراحی ساختمان ها و سازه های مختلف ، استفاده از نرم افزار های مهندسی رونق بیشتر داشته است . در میان شرکت های مختلفِ ارائه دهنده خدمات مهندسی از اقصی نقاط دنیا ، شرکت نرم افزاری کامپیوترها و سازه ها با نام اختصاری CSI COMPUTERS AND STRUCTURES , INC محبوبیت بیشتری را در بین مهندسین به خود اختصاص داده است .یده‌ی اولیه‌ی تولید نرم‌افزارهای طراحی و تحلیل ساختمانی در سال ۱۹۶۳ شکل گرفت. کمپانی Computers and Structures که به CSI معروف است، از سال ۱۹۷۵ جزو شرکت‌های پیشرو در تولید چنین محصولاتی است.
در حال حاضر هزاران مهندس در بیش از ۱۶۰ کشور دنیا در حال استفاده از محصولات این کمپانی آمریکایی هستند.
نرم‌افزارهای ETABS، SAP2000، SAFE، CSiBridge و PERFORM-3D پنج نرم‌افزار اصلی تولیدشده توسط این کمپانی هستند. در ساخت سازه‌های معروفی در سراسر جهان از نرم‌افزارهای CSi استفاده شده‌است.
ازجمله این سازه‌ها می‌توان به برج تایپه ۱۰۱ تایوان، مرکز تجاری نیویورک و ورزشگاه آشیانه‌ی پرنده در پکن اشاره کرد. نرم‌افزار SAFE (سیف)، نرم‌افزاری برای طراحی و تحلیل انواع دال‌های بتنی است. دال‌های بتنی پیش‌تنیده و فونداسیون‌ها ازجمله دال‌هایی هستند که در سیف طراحی و تحلیل می‌شوند. این نرم‌افزار قادر به طراحی انواع سقف‌های بتنی سازه‌ای مانند دال‌های تخت و مجوف نیز هست. تولید، ویرایش، تحلیل، بهینه‌سازی و نمایش نتایج حاصل از تحلیل مدل‌ها در محیط گرافیکی قدرتمند این نرم‌افزار انجام می‌شود. نرم افزار SAFE  slab analysis by the finite element method در کنار نرم افزار هایی چون SAP , ETABS,CSI COL , CSI BRIDGE , PERFORM 3D  و … می باشد .

هم‌چنین این نرم افزار امکان فراخوانی پلان سازه از سیف به اتوکد به‌منظور تدوین نقشه‌های اجرایی برای کاربر فراهم است.
خروجی‌های حاصل از تحلیل در این نرم‌افزار، در قالب فایل‌های Excel و Access قابل استخراج هستند.
در محیط سیف، رفتار خاک با استفاده از فنرهای خطی که سختی آن‌ها براساس ضریب عکس‌العمل بستر به دست می‌آید، مدل می‌شود.

تعداد صفحات : ۸۰

دانلود با لینک مستقیم

نظرات
One thought on “جزوه آموزشی طراحی پی در سیف – SAFE”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

آمار

  • 0
  • 204
  • 7,029
  • 15,126
  • 40,278